Blog

 • Co nowego na sezon 2020?

  Wróciliśmy z pokazów Trek World w Karpaczu i musimy przyznać, że ta marka rowerowa chyba nigdy nie zwalnia tempa! Nie możemy opowiedzieć Wam o wszystkim czego się dowiedzieliśmy ale mimo tego jest parę ciekawych faktów które możemy Wam przekazać :D

  Komentarze: 0Więcej
 • Słów kilka o kasecie i wolnobiegu.

  Jeśli myślicie, że kaseta i wolnobieg to to samo, jesteście w błędzie. Chcemy Wam dziś wytłumaczyć w czym tkwią różnice.  Kasety i wolnobiegi to dwie bardzo podobne do siebie części rowerowe. Dzięki nim siła łańcucha przekazywana jest na tylne koło. Jeśli przyjrzymy się od strony technicznej tym częściom zauważymy dwa odmienne elementy. Wolnobieg królował długo przed zastosowaniem kaset, które dziś prowadzą prym w świecie rowerowym. Największą różnicą jest sposób ich montowania - wolnobieg nakręcamy na gwint po prawej stronie piasty tylnego koła. Kaseta natomiast to zestaw koronek nasadzanych na piastę w której został umieszczony mechanizm zapadkowy. Jak rozpoznać jaki mechanizm posiadamy w swoim rowerze? Należy przyjrzeć się pieście od strony najmniejszej zębatki i zwrócić uwagę na to czy całość zamknięta jest ząbkowaną nakrętką, wtedy mamy do czynienia z kasetą. Jeśli w tym miejscu nie zauważymy żadnej nakrętki, a będzie znajdować się tam miejsce do osadzenia klucza znaczyć to będzie, że mamy do czynienia z wolnobiegiem. Pamiętajcie, że jeśli zdecydujecie się na zmianę  z jednego mechanizmu na drugi, wiąże się to ze zmianą również piasty oraz zapleceniem koła lub kupnem całego koła! 

  W naszym sklepie znajdziecie kasety jak i wolnobiegi SHIMANO SRAM SUNRACE 

  Komentarze: 0Więcej
 • Nowa dostawa odzieży rowerowej!

  Sezon rowerowy już się rozkręcił, a w naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w najlepszej jakości ubrania kolarskie.

  Oferujemy takie marki jak: SILVINI, TREK, GIANT, LIV, ROGELLI

  Komentarze: 0Więcej
 • singletracki wypożyczalnia rowerów kłodzko

  Początki Singletrack Glacensis

  Siema!
  Jak tam wrażenia po przejazdach trasami Singletrack Glacensis? Rodzinne przejazdy na spokojnie czy raczej testowanie zawieszenia?  Przypominamy ,że możecie wypożyczyć u nas rowery e-bike! Mniej wysiłku, więcej radości z jazdy! 

  Komentarze: 0Więcej
 • Kaski rowerowe Kłodzko

  Bezpieczeństwo podczas jazdy

  Bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze, o tym chyba nie trzeba przypominać. Statystyki z 2017 r. wykazały, że rowerzyści uczestniczyli w 4212 wypadkach, z czego 220 poniosło śmierć. Pamiętajcie o kaskach, oświetleniu i zdrowym rozsądku.

  Komentarze: 0Więcej
 • TransAlp - Wyprawa rowerowa z Polski

  Już 22 sierpnia znowu ganiamy po Alpach! Dla przypomnienia - jak to było w 2012 - cudowne trasy z przepięknymi widokami wiodącymi z Kitzbühel w Austrii nad jezioro Garda we Włoszech.

  Komentarze: 0Więcej
Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com